זימון עדים בבית משפט לתביעות קטנות

בית המשפט לתביעות קטנות מאפשר לאזרח לפעול בצורה ויעילה כדי למצות את זכויותיו. ההליך בתביעות קטנות הינו זול, פשוט וקצר באופן יחסי לתביעה "רגילה". בתביעה קטנה לא חלים סדרי הדין ודיני הראיות, אולם חשוב לזכור כי כמו בכל תביעה, הכלל הבסיסי הוא כי על התובע להוכיח את טענותיו. תובע אשר יבקש מביהמ"ש פיצוי, מבלי שהוכיח מדוע הוא זכאי לאותו פיצוי, לא יזכה לסעד.

הדרך הטובה ביותר להוכחת טענות התובע (או הנתבע) היא באמצעות ראיות ועדים. בבית המשפט לתביעות קטנות ניתן לזמן עדים באופן פשוט. אם המדובר בעדים שלכם, הרי שהדרך הטובה והקלה ביותר לזמן אותם לעדות, היא פשוט לבקש מהם להופיע לדיון עצמו. אין צורך בזימון כתוב מבית המשפט. שיטה זו טובה למקרים בהם אתם בטוחים שהעדים שלכם יגיעו לדיון.

במקרה שהנכם רוצים לזמן עד שאינכם בטוחים אם הוא ירצה להופיע או לא – ניתן לזמנו באמצעות טופס הנמצא במזכירות בית המשפט לתביעות קטנות, או באמצעות בקשה בכתב לשופט שמונה לדון בתביעה.

במקרים מסוימים תתבקשו להפקיד בקופת בית המשפט סכום של לא יותר מכמה מאות שקלים, לכיסוי הוצאות העד. אם העד הינו עד חשוב לצורך הוכחת הטענות שלכם, אל תוותרו על זימונו רק בשל הצורך להפקיד סכום זה בקופת בית המשפט. עם זאת, אין צורך לזמן כל אדם הקשור לתביעה, שכן הדיון בתביעה קטנה אמור להיות קצר ופשוט יחסית. אם אינכם בטוחים אילו עדים לזמן, מומלץ להיוועץ בעו"ד לשם כך.

בהצלחה!

השארת פרטים מהירה